Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice

Krajské Áčko na vítězné vlně, okresní týmy bez výhry

Publikováno: 08.02.2024 | Autor: Jiří Volf

Áčko protahuje svoji sérii bez prohry na pět utkání v řadě a v průběžném hodnocení se usadilo opět v první šestce tabulky, skvělá práce. Domácí utkání s KST Zlín C bylo očekáváno jako velmi složité, soupeřova maximální možná výkonnost základu byla na dvojnásobku domácího Áčka a v prvním utkání na půdě KST dopadlo pro naše Áčko porážkou 14:4. Soupeř ale v této silné sestavě nedojel a vzhledem k nastoupeným sestavám bylo mírným favoritem naopak domácí Áčko. Tato mírnější převaha nakonec celé utkání také provázela, domácí byly po celou dobu o jeden dva krůčky napřed a hosté pouze doháněli nabíranou ztrátu. Avšak i přes velikou bojovnost i za rozhodnutého stavu se hostům podařilo pouze korigovat na celkové skóre 10:8.

Do druhého nedělního utkání s Béčkem Újezdce – Těšova naše Áčko již očekávalo, že bude mírnějším favoritem, jelikož i maximální možnou výkonností hosty převyšovalo, a to se vzhledem k nastoupení kompletního týmu změnit nemohlo. To ale platilo i v případě prvního utkání, které však Áčko prohrálo 11:7. Body za obě čtyřhry byly ještě rozdány mezi oba týmy a po prvním kole singlů bylo utkání ještě vyrovnané. Poté již domácí nakopli vrtule a bodové konto hostů začalo za výkony Áčka postupně zaostávat. Domácí Áčko tímto tempem nakonec dokráčelo až ke druhému víkendovému vítězství a oplatilo soupeři domácí prohru stejným poměrem 11:7.

Ve čtvrteční předehrávce domácího utkání Béčka s bé týmem Vysokého Pole hosté nastoupili se sestavou výkonnostně převyšující domácí Béčko, a to navzdory tomu, že domácí disponují základní plnou sestavou výrazně převyšující možnosti soupeře. I přes to utkání pro domácí začalo, jak nejlépe mohlo, když se podařilo vyhrát obě čtyřhry a následně se dostat až do vedení 5:0. Pak přišel neuvěřitelný zlom, zatímco domácí skóre bodů zamrzlo na pětce, hosté rozjeli bezchybnou výherní sérii deseti bodů v řadě. Béčku tak doslova protekly body mezi prsty, když slibně rozehrané utkání prohrálo poměrem 8:10.

Jediné venkovní utkání víkendu absolvovalo Céčko, které v sobotu cestovalo do Luhačovic za místním bé týmem, se kterým se v prvním utkání body dělily za remízový výsledek. Domácí byly v rozměru maximální výkonnosti mírnými favority, a stejné to bylo i vzhledem k nastoupeným sestavám. Domácím se podařilo uhrát obě čtyřhry, což je důležitým prvkem pro pohodu týmu do dalších bojů. A podle toho to také vypadalo, domácí byly celou dobu o nějaký ten krok vepředu a naše Céčko pouze dotahovalo ztrátu. To se však nepodařilo a domácí tak uhájili vítězství poměrem 11:7.

Áčko tedy stále udržuje svůj vysoký herní standard a již nyní je jasné, že i v příštím roce bude opět účastníkem krajské soutěže. Béčko je momentálně ve velmi špatné situaci, kde hlavní roli hrají zranění hráčů, s čímž se nedá dopředu počítat. Prozatím však jen těžko říct, zdali se podaří v těchto problémech udržet druhé okresní soutěži. Céčko i přes dvě prohry za sebou stále drží čtvrtou příčku.

Další nejbližší utkání:
8. 2. 2024 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice A – TJ Nivnice (KS IIB)
9. 2. 2024 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice C – SK Slavičín C (OS4)
10. 2. 2024 v 10:00: Orel Zlín D - TJ Sokol Mysločovice B (OS2)

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

Neúspěchy v okresních třídách, oba týmy ztratily jednu pozici

Publikováno: 29.01.2024 | Autor: Jiří Volf

O víkendu proběhla obě utkání okresních tříd, které však ani v jednom případě neskončilo vítězstvím. Céčko v pátečním domácím utkání hostilo Éčko zlínských orlů. První utkání dopadlo pro naše Céčko vítězně, avšak jen nejtěsnějším rozdílem 8:10.  Nyní se také jednalo o dvě téměř výkonnostně vyrovnané sestavy, dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj, ve skutečnosti však od začítku singlů hosté bodově dominovali a dokázali naše Céčko přehrát v poměru 6:12. Na konec snad jen toliko, že na straně hostů stálo i velké štěstí, neboť z pěti pětisetových bitev, kde u čtyř z nich byly páté sety pouze o dva míčky, se hostům podařilo vyhrát všechny. Štěstí ale ke hře patří a hostům tedy plně náleží plný počet bodů.

Béčko v sobotu ráno cestovalo do Spytihněvi, se kterou první utkání doma vyhrálo 12:6. I tady byla výkonnost nastoupených sestav naprosto identická a dalo se opět očekávat vyrovnané utkání. Ale ani v tomto případě tomu průběh utkání neodpovídal, domácí bodové konto po celou dobu rostlo dvakrát rychleji a domácí takto bez větších potíží dokráčeli k vítěznému stavu 10:6 a to i navzdory nepříznivé statistice pětisetových bitev, když domácí na svoji stranu urvali po velkém boji pouze jedinou z pěti. Poslední dva body ve hře si oba týmy rozdělily, tedy výsledné skóre bylo 11:7. 

V neděli pak ping-pongové aktivity dovršila naše mládež výletem do Slavičína na pátý krajský bodovací turnaj sezóny. Tyto turnaje jsou velmi užitečné zejména pro získávání zkušeností s jinými styly hry, každého čeká sedm zápasů. Tentokrát se sešlo 112 účastníků od nejmladších žáků až po dorost z celého Zlínského kraje, za Mysločovice čtveřice mladíků obsadila 65.,79.,98. a 99. pozici, což je v takovéto konkurenci vynikající výsledek.

Další nejbližší utkání:
1. 2. 2024 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice B -  TJ Vysoké Pole B (OS2)
3. 2. 2024 v 8:30: TJ Sokol Mysločovice - TJ Holešov (KŽL mládež)
3. 2. 2024 v 17:00: Slovan Luhačovice B - TJ Sokol Mysločovice C (OS4)
3. 2. 2024 v 17:00: TJ Sokol Mysločovice A – KST Zlín C (KS IIB)
4. 2. 2024 v 10:30: TJ Sokol Mysločovice A – TJ Sokol Újezdec-Těšov(KS IIB)

 

 

Celý článek »

rubrika: Nezařazeno | 0 Komentářů » Štítky:

Startujeme do druhé půle sezóny

Publikováno: 23.01.2024 | Autor: Jiří Volf

Po krátkém odmlčení a po uzavření první půle sezóny se vracíme naplno do její druhé části. Kromě drobných korekcí se na sestavách všech družstev nic nemění. K prvnímu utkání v novém roce jako první nastoupili již 6. ledna naši junioři proti lídrovi kroměřížské žákovské ligy Spartaku Hulín. Ten samý den v odpoledních hodinách pak rozjelo druhou půli i Áčko utkáním s Vlčnovem. Béčko započalo druhou půli o týden později výletem do Luhačovic a Céčko dokonce ještě o další týden později exkurzí do malenovického pivovaru 😊

Od počátku nového roku až do této chvíle bylo odehráno celkem osm utkání, jejichž průběhy zde krátce přiblížíme.

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

Na Štěpána není pána, aneb o vánocích sportem ku zdraví

Publikováno: 08.01.2024 | Autor: Jiří Volf

Jak už je tradicí, i letos v Mysločovicích proběhl slavný a vyhlášený štěpánský turnaj ve stolním tenise. Mezi účastníky nechyběly stálice, které se turnaje účastní pravidelně, tak ani nové tváře, ať už z kategorie registrovaných nebo jen rekreačních sportovců.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 31 hráčů z devíti různých oddílů. Vítězem turnaje v kategorii jednotlivců se stal domácí borec Radek Žák, který ve finále porazil také domácího odchovance Michala Adamce, avšak momentálně hájícího barvy Kostelce. O třetí a čtvrté místo se podělili další domácí odchovanec Milan Kolařík mladší za PPK Malenovice a Martin Vykoukal také za Kostelec. V kategorii čtyřher na nejvyšší stupínek vystoupala dvojice Michal Adamec a Milan Kolařík, kteří ve finále porazili domácí dvojici Radka Žáka a Filipa Mokrého. Třetí místo brala dvojice Ladislav Paďour a Martin Vykoukal z Kostelce.

O dva dny později proběhl turnaj i pro mládež, kde se již bojovalo i o trofeje. Bohužel však se tohoto turnaje zúčastnilo pouze 6 dětí, což je veliká škoda, rozhodně bylo o co bojovat, neboť kdo se zúčastnil, tak nějakou cenu také vyhrál a každý obdržel památeční medaili za účast. První místo obsadil Tonda Břenek, který ve finále porazil bráchu Fildu Břenka. Třetí místo vybojoval Kuba Volf nad Peťou Kamencem.

Na obou turnajích nechybělo občerstvení nejen pro hráče, ale v případě dětí i doprovodu. Je opravdu škoda, že v případě mládežnického turnaje byla tak malá účast, ale nevadí, ti kdo přišli, si zahráli a určitě nelitovali. Doufejme, že v příštím roce bude účast o něco větší.

Celý článek »

rubrika: Obecné informace | 0 Komentářů » Štítky:


První | 1 | 2 | 3 | 4 | Poslední | Počet stran: 16

Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Admin - Redakční systém MyPage V3