Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice

Okres ukončuje ligu, mládež absolvovala poslední BTM, zbývá poslední pohárová sobota 😊

Publikováno: 15.04.2024 | Autor: Jiří Volf

O víkendu se dohrávalo poslední kolo okresních dlouhodobých soutěží. Oba okresní týmy již od minulého týdne věděly, že výsledky jejich posledních utkání nijak nemůžou ovlivnit jejich konečné umístění, oba týmy měly alespoň tříbodovou ztrátu na pozici před nimi, ale také víc jak čtyřbodový náskok před pozicí pod nimi. Toto také silně ovlivnilo sestavy, které do posledních utkání nastoupily.

Céčko v posledním utkání sezóny hostovalo na domácí půdě tým SK Slopné, kterému toto utkání také již nemohlo pohnout konečným pořadím. Za domácí Mysločovice tedy dostala plný prostor naše mládež, avšak nakonec se k utkání dostavili pouze dva junioři, které doplnili dva zkušení a stálí členové sestavy. Hosté přijeli se sestavou, která je dle výkonnostního indexu řadila mezi jednoznačné favority. Domácímu Céčku výborně vyšel start, kdy se obě čtyřhry podařilo vyhrát. Pak ale již soupeř převzal otěže a Céčko už jen čtyřikrát dokázalo zbrzdit vítěznou jízdu hostů. Utkání nakonec skončilo vítězstvím hostů v poměru 6:12. Céčko tedy definitivně končí sezónu na 4. místě a příští rok bude opět startovat ve 3. okresní třídě.

Béčko na poslední utkání cestovalo do Valašských Klobouk. I v tomto případě již domácímu týmu nemohl výsledek nijak ovlivnit konečné pořadí. Naše Béčko opět cestovalo v kombinované sestavě za využití jak spoluhráčů z Céčka, tak muselo sáhnout i do kategorie juniorů, což způsobilo, že vysoká výkonnostní převaha byla na straně domácího týmu. Tato převaha pak přesně vykreslovala celý průběh utkání, když domácí tým měl od samého začátku vše pod kontrolou. Béčku se přes to všechno podařilo soupeři sebrat 6 bodů a nakonec utkání dostat do konečného, sice prohraného, ale důstojného výsledku 12:6. Béčko tedy zakončuje sezónu na 8. místě a v příští sezóně opět bude zařazeno do 2. okresní třídy.

Naši junioři v sobotu absolvovali poslední turnaj ze série krajských bodovacích turnajů mládeže ve Slavičíně. V letošní sezóně se podařilo vycestovat na sedm z celkových osmi. Z celkového počtu asi 180 juniorů zlínského kraje naši tři pravidelní účastníci obsazují 95., 129. a 136. místo, což je v konkurenci velkých klubů veliký úspěch. Budeme doufat, že všichni kluci u stolního tenisu vydrží i v (nejen) následující sezóně.

Následující akce:
20. 4. 2024: TJ Sokol Mysločovice – Pohár Zlínský Švec (Slavičín)

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

První mečbol Béčku těsně nevyšel, Céčko definitivně nad čtvrtou pozicí

Publikováno: 25.03.2024 | Autor: Jiří Volf

Středeční předehrávka mohla Béčku přinést klid a jistotu, protože souhra víkendových utkání znamenala, že i remíza se Šarovama by nakonec k tomuto stavu postačila. Bohužel však výkonnostní poměr pasoval na jasného favorita domácí tým, a i přes nesmírnou bojovnost Béčko získalo pouze jediný bod. Až do poloviny celého utkání byla situace vyrovnaná, pak však domácí Šarovy mírně poodskočily a Béčko muselo vytáhnout veškeré trumfy. A vypadalo to, že se to i podaří, Béčko bylo velmi blízko, trumfy však vytáhli i domácí, a nakonec uhájili doma plný počet bodů tím nejtěsnějším výsledkem 10:8. Béčko ale nemusí nijak panikařit, protože i přes stávající teoretickou možnost sestupu má vše bezpečně ve svých rukou a jeho výchozí pozice do závěrečných bojů je vzhledem k dalším soupeřům, kteří naopak nesmí ztratit jediný bod, nejvýhodnější.

Céčko v sobotu odehrálo předposlední zápas doma s týmem z Bohuslavic u Zlína. Hosté přijeli pouze ve tříčlenné sestavě, což pro domácí znamenalo velmi výhodnou startovací pozici. Avšak hosté hned od samého začátku ukazovali, že to tak jednoznačné nebude, kdy až do poloviny utkání zvládali postupně mazat předem nabrané manko. Velmi nápadně to připomínalo minulé utkání, kdy naopak naše Céčko vybojovalo remízu ve třech s prvním Kostelcem. Přestože domácí byli vždy o krok napřed, hosté pokaždé dokázali dotáhnout. Naštěstí ale domácí přece jen dokázali udržet nervy na uzdě, a i díky štěstí, kdy se podařilo doma udržet oba pětisetové zápasy, dotáhli utkání k nejtěsnější možné výhře 10:8. Jak by to vypadalo v případě, kdy by dojeli i se čtvrtým hráčem, můžeme jen polemizovat. Tímto vítězstvím si Céčko pod sebou uzavřelo cestu ze čtvrté příčky.

Předposlední bodovací turnaj mládeže ve Vsetíně absolvovala také naše mládež, tentokrát v rekordním počtu pěti mládežníků. V tomto rozděleném BTM se v neděli sešlo celkem 48 účastníků, Mysločovice tentokrát obhájily opět vynikající 16., 20., 26., 39. a 45. místo. Poslední BTM je čeká za tři týdny ve Slavičíně.

Následující utkání:
5. 4. 2024 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice B – SK Rokytnice (OS2)
 

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

V kraji dobojováno, všechna družstva podala výborné výkony

Publikováno: 18.03.2024 | Autor: Jiří Volf

V krajské soutěži se tento víkend odehrála poslední utkání sezóny. Naše Áčko se ještě mohlo posunout na čtvrtou příčku, pokud by obě utkání vyhrálo a soupeř v sobotu klopýtl. První předpoklad vyšel, neboť čtvrté Vidče opravdu v sobotu podlehly prvnímu Vlčnovu a zároveň Áčko zvládlo zápas s Holešovem. Nedělní domácí zápas právě s Vidčemi byl tedy přímý souboj o čtvrtou příčku. Domácí tým však nenastoupil v plné sestavě, v zástupu dvou hráčů z okresu se i tak bojovalo až do posledního zápasu a utkání tak nakonec skončilo stavem 8:10. Vynikající výkony první dvojice z Áčka ve složení Radek Žák a Zdeněk Gazdoš vydržely až do konce sezóny, není tedy žádné překvapení, že se ve své soutěži umístili na třetím a čtvrtém místě pořadí žebříčku.

V pátečním utkání Béčka se podruhé za sebou sešla sestava v plné síle, naproti tomu hosté z Louk přijeli bez své týmové jedničky. Jak už jsme avizovali, Béčko čelí třem sestupujícím pozicím, tedy výhra v tuto chvíli před koncem by byla maximálně uklidňující. Utkání bylo dlouho vyrovnané až do stavu 6:6, pak ale přišla série pěti bodů domácích a bylo rozhodnuto. Béčko tedy nakonec zvítězilo poměrem 11:7 a opět se o něco vzdálilo od sestupových příček. K definitivní jistotě postačí již pouze jediná výhra ze zbývajících tří utkání.

Céčko v pátek pro změnu cestovalo do Kostelce. Bohužel shodou několika různých příčin a i díky souběžnému času s Béčkem do Kostelce cestovala pouze tříčlenný tým, což znamená automatická pětibodová ztráta hned od začátku utkání. Avšak vynikající sehraná a výkonnostně stabilní sestava se dokázala s tímto hendikepem vypořádat a utkání tak bylo vyrovnané od začátku až do samého konce. Remíza za tohoto stavu je tak výborný výkon a pro Céčko upevnění celkové čtvrté pozice dvě utkání před koncem sezóny.

Následující utkání a akce:
22. 3. 2024 v 18:30: TJ Sokol Šarovy C – TJ Sokol Mysločovice B (OS2)
23. 3. 2024 v 10:00: TJ Sokol Mysločovice C – TJ Bohuslavice u Zlína (OS4)
24. 3. 2024: BTM Vsetín

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

V žákovské lize dohráno, kraj před koncem na výsluní

Publikováno: 11.03.2024 | Autor: Jiří Volf

Sezóna se pomalu ale jistě schyluje ke konci a naše mládež v kroměřížské žákovské lize má dohráno. Ve skvělé konkurenci kroměřížské mládeže skončili na předposledním sedmém místě a je veliká škoda, že v některých utkáních jim výhra utekla až v samém závěru, přestože to k ní směřovalo. Tím ale mládež ještě letos nekončí, ještě jsou před námi dva BTM a závěrečný turnaj mládeže ve Slavičíně 😊 

Krajský tým čeká tento víkend poslední dvojzápas. Po nádherné sérii výher drží momentálně páté místo, o které již nemůže přijít, naopak se ještě může posunout na místo čtvrté, pokud se jim podaří oba tyto poslední zápasy vyhrát a jejich přímý soupeř Vidče v sobotním utkání nevyhraje. Obě tato poslední utkání jsou v domácí herně, tedy pokud si chcete letos ještě vychutnat krajskou kvalitu stolního tenisu, dojděte domácí tým podpořit.

Druhá okresní soutěž je ve spodní části velmi vyrovnaná a čtyři kola do konce je dostatek bodů ve hře na rozmíchání karet, tím spíše když letošní sezóně vývoj vyšších soutěží stanovil až tři sestupující. Béčko musí tedy z osmé pozice neustále bojovat z plných sil až do konce sezóny. První nutný a nezbytný krok udělalo minulý týden, kdy svoji první letošní výhrou odskočilo na osmou příčku. 

Céčko ve čtvrté okresní soutěži se stále pohybuje ve vrchní části tabulky na krásném čtvrtém místě, přičemž ve své třídě podává stabilní a vyrovnané výkony. Do konce sezóny céčku zbývají ještě tři zápasy, kde stále teoreticky mohou dosáhnout i na druhé místo.

Následující utkání:
15. 3. 2024 v 17:30: TJ Sokol Kostelec F – TJ Sokol Mysločovice C (OS4)
15. 3. 2024 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice B – KPST SK Louky B (OS2)
16. 3. 2024 v 17:00: TJ Sokol Mysločovice A – TJ Holešov B (KS2B)
17. 3. 2024 v 10:30: TJ Sokol Mysločovice A – TJ Vidče (KS2B)
 

Celý článek »

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:


První | 1 | 2 | 3 | 4 | Poslední | Počet stran: 16

Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Admin - Redakční systém MyPage V3