Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Víkendové rodeo aneb výhry, prohry, kontumace, remíza

Víkendové rodeo aneb výhry, prohry, kontumace, remíza

Publikováno: 25.10.2023 | Autor: Jiří Volf

Víkend byl opravdu plný ping-pongu pro všechny mysločovské týmy, někdy se vyhrává, jindy prohrává, sem tam remíza a ve výjimečném případě kontumace. Tento víkend se však staly všechny tyto scénáře :-) Bylo odehráno kompletní dvojkolo krajské soutěže reprezentované Áčkem, okresní třídy mužů, kde operuje Béčko a Céčko, dvojkolo kroměřížské žákovské ligy, kde nás reprezentuje mládež, a v neposlední řadě první kolo poháru Zlínský Švec. Pojďme si tedy jednotlivé utkání přiblížit.

Vše odstartovalo pátečním domácím utkáním Céčka, se kterým přijel změřit síly tým z Luhačovic B. První fáze čtyřher dopadla vyrovnaně, což je důležitý prvek na udržení týmové pohody :-) Ale již po prvních kolech bylo jasné, že tohle bude naprosto vyrovnané utkání, které může skončit v podstatě jakkoliv a štěstí zde bude důležitý prvek (pět pětisetových zápasů). Domácí Céčko ve výsledných pětisetových bitvách v tomto měřítku mělo navrch, čtyři proti jedné u hostů, tedy i štěstěna byla na straně domácích, hosté však toto úspěšně kompenzovali svojí houževnatostí a odhodlaností. Výsledný verdikt remízy tedy naprosto zaslouženě pro oba týmy.

Sobotní dopoledne v domácí herně patřilo naší mládeži a jejich prvnímu dvojitému vystoupení v kroměřížské žákovské lize s týmem Slavia Kroměříž. Přestože soupeř přijel pouze ve dvou členech, jejich herní vyspělost byla velmi vysoká. V prvním utkání se našim mladíkům nepodařil zisk žádného bodu ze hry, pouze tři za kontumace třetího hráče, toto utkání skončilo tedy prohrou 3:7. Druhé odvetné utkání, které začalo o dvě hodiny později však přineslo již jinou podívanou, kdy naše dvojice hned na začátku vyhrála úvodní čtyřhru. A přestože nakonec i druhé utkání kluci prohráli 4:6, tentokrát už to byl úplně jiný průběh, kde už výsledky byly vyrovnané, v což svědčily i dva pětisetové zápasy, které však lépe dopadly pro hosty z Kroměříže.

Béčko tentokrát mělo v sobotu večer vycestovat do Vysokého Pole. I přes nepříznivou situaci souběžných utkání se podařilo upravit sestavy a Béčko tedy mohlo vyrazit na další důležitý zápas. Naneštěstí pro domácí bylo z jejich strany utkání kontumováno, což je na jednu stranu škoda, ale výjimečně to nevadilo ani našemu Béčku, neboť co si budeme namlouvat, body bez práce se vždycky hodí, a navíc ve stejnou dobu Áčko odehrávalo své utkání na KST Zlín.

Start utkání Áčka na půdě KST Zlín začal tedy v sobotu v šest večer. Našemu Áčku se však start do utkání nepovedl, po čtyřhrách a prvních kolech bylo okamžitě jasné, že další průběh bude pro kluky hodně obtížný. Domácí v tomto utkání byly jednoznačně kompaktnějším týmem, kdy si hned ze začátku výhrami obou čtyřher a všech zápasů prvního kola vybudovali šestibodový náskok. Áčku se podařilo sice v následujících dvou zápasech snížit, avšak domácí tým si náskok vzal okamžitě zpět a navíc ho ještě navýšil. Áčku se však nedá upřít bojovnost až do samého konce, v což svědčí i závěrečná pětisetová bitva s pátým setem v prodloužení :-) Výsledný stav tedy 14:4 pro domácí tým.

V neděli brzy ráno Áčko cestovalo do Újezdce-Těšova k druhému venkovnímu víkendovému utkání. Bohužel i tentokrát Áčko ztratilo obě čtyřhry, ale celé první kolo pak bylo vyrovnané a našim klukům se náskok domácích podařilo brzy smazat. Domácí tým ale po celou dobu byl o nějaký ten krůček vepředu, Áčku se sice podařilo dvakrát s nimi krok vyrovnat, ale v samém závěru už to bohužel nestačilo a nakonec domácí tým udržel čtyři body vítězstvím 11:7. Opět však je třeba vyzdvihnout bojovnost Áčka, když stejně jak v sobotu i toto utkání bylo ukončeno pětisetovou bitvou s pátým setem v prodloužení :-)

Posledním utkáním víkendu (přestože se konalo až v pondělí večer) bylo kolo poháru Zlínský Švec, kde mysločovští cestovali do Slopného. Avšak jak náš tým, tak i tým soupeře se musel vypořádat s marodkou v sestavách. To ale nic nezměnilo na tom, že díky skvělým přátelským vztahům mezi oběma oddíly se i tak jednalo o příjemné utkání v přátelském stylu, ze kterého mysločovští nakonec poměrem 3:7 vyšli jako vítězové. Toto vítězství jim v dalším kole poháru přidělilo opět velmi příjemného soupeře, opět tým ze Slopného, tentokrát však na domácí půdě v Mysločovicích :-)

Další utkání:
27. 10. 2023 v 18:00: TJ Sokol Mysločovice B - Orel Zlín D (OS2)
28. 10. 2023 v 17:00: SK Slavičín C - TJ Sokol Mysločovice C (OS4)

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Admin - Redakční systém MyPage V3